CROATIAN KARATE UNION

Zagrebački karate savez
1. KOLO ZAGREBAČKE KARATE LIGE U BORBAMA

PRVENSTVO HRVATSKE U BORBAMA EKIPNO
Članovi Karate kluba Stijena su u protekla dva vikenda nastupala na Prvenstvu Hrvatske u borbama ekipno za prijateljske klubove KK Hrvatski dragovoljac i KK Samobor i ostvojili tri medalje.
2. mj. Stjepan Štimac, PH seniori ekipno, Zagreb 15.12.2018. (za KK Hrvatski dragovoljac)
2. mj. Mia Greta Zorko, PH juniorke ekipno, Novigrad 9.12.2018. (za KK Samobor)
3. mj. Dario Gluhinić, PH juniori ekipno, Novigrad 9.12.2018. (za KK Samobor)

MIA I DARIO BRONČANI NA KARATE 1 -YOUTH LEAGUE VENICE 2018.
Od 14./16.12.2018. u Caorleu, Italija održan je svjetski kup za mlade Karate 1 - Youth league Venice na kojemu je sudjelovalo 2650 natjecatelja, 610 klubova iz 67 zemalja. Naše dvije "Stijene", Mia i Dario, su ovoga puta ostvarili odličan rezultat. Mia je osvojila brončanu medalju u kategoriji juniorke +59 kg u konkurenciji 92 natjecateljice iz 31 zemlje. Nakon poraza u prvom kolu od Crne Gore, otvorio joj se repasaž i redom pobijeđuje sve svoje protivnice Norveške 8:1, BiH 4:0, Škotske 5:0 i na kraju Njemačke 3:0. Drugu brončanu medalju je osvojio Dario u kategoriji kadeta +70 kg u konkurenciji 67 natjecatelja iz 21 zemlje. Dario je imao isti put do medalje kao i Mia. U prvom kolu nakon tjesnog poraza od Francuske, radi u repasažu i redom pobijeđuje natjecatelje iz Italije 2:1, Češke 5:0, Rusije 4:1 i za broncu Bugarske sa 2:0.

DARIO GLUHINIĆ OSVOJIO BRONCU I MIA GRETA ZORKO SREBRO NA PRVENSTVU BALKANA 2018.
Od 3.11. do 2.12.2018. u Dubrovniku održano je 19. Karate prvenstvo Balkana za kadete, juniore i U21 na kojemu je nastupalo 843 natjecatelja iz 12 zemalja. U izuzetno jakoj konkurenciji uspjeli smo osvojiti dvije medalje. Dario je osvojio brončanu medalju u kategoriji kadeta +70 kg, a Mia srebro u kategoriji juniorke borbe ekipno. Dario je imao pet mečeva. Pobijedio je natjecatelje iz BiH 2:0 i Makedonije 1:0, izgubio od Turčina 1:0, te u repasažu pobijedio natjecatelje iz Crne Gore 2:0 i BiH 3:0.
Mia u pojedinačnom nastupu nije imala sreće. Nakon sjajne pobijede od 6:0 protiv Makedonke, nepravedno gubi od Crnogorke. Imala je i repasaž, međutim gubi prvo kolo repasaža od Srpkinje, te zauzima 7. mj. u kategoriji juniorke +59 kg.
Zadnjeg dana Prvenstva Balkana slijede borbe ekipno. Mia je nastupala za juniorsku ekipu Hrvatske karate reprezentacije i osvojila srebrnu medalju. Pobijele su redom reprezentacije Srbije, Rumunjske i Makedonije. Nažalost u finalu gube od reprezentacije BiH.
Kadetska ekipa Hrvatske karate reprezentacije, gdje je i naš Dario nastupao, ostala je bez medalje. Nakon dvije pobijede protiv Makedonije i Slovenije i dva poraza protiv Srbije i Cipra, osvojili smo 5. mj.

16. ZAGREB KARATE FEST
U nedjelju 25.11.2018. u zagrebačkom Domu sportova održan je "16. Zagreb karate fest" na kojemu smo osvojili 6 medalja (2 zlata, 2 srebra i 2 bronce):