MIA OSTVARILA PLASMAN 5. MJESTO NA EUROPSKOM KARATE PRVENSTVU

Od 07. do 09.02.2020. u glavnom gardu Mađarske, Budimpešti, održano je 47. Europsko karate prvenstvo za kadete, juniore i U21, gdje je nastupalo 1155 natjecatelja iz 52 države.
Članica Karate kluba Stijena, Mia Greta Zorko je nastupala za Hrvatsku karate reprezentaciju u kategoriji juniorke +59 kg. Postigla je vrlo dobar rezultat, u konkurenciji 37 država, Mia je ostvarila plasman 5. mj.!Prvo kolo je bila slobodna. U drugom kolu pobjeđuje reprezentativku Srbije 1:0, u trećem kolu reprezentativku Češke 4:0 i u četvrtom kolu reprezentativku Turske 2:1. Na žalost, zaustavljena je u polu finalu od reprezentativke Bugarske sudačkim preglašavanjem 3:2. U repasažnom meču za brončanu medalju izgubila je od reprezentativke Slovačke 3:2. Ostaje žal za ne osvojenom medaljom, međutim 5. mjesto na Europskom prvenstvu je vrlo dobar rezultat. Bravo Mia!
Moramo se pohvaliti da je naša Hrvatska karate reprezentacija osvojila ukupno 6 medalja (1 zlato i 5 bronci).
Zlatnu medalju osvojila je Jelena Pehar u kategoriji U21 -50 kg, dok su brončane medalje osvojile:
ženski kata tim u sastavu Inga Grgić, Sabina Petković, Stela Horvat, Laura Fučik u kategoriji U21 -61kg, Lea Vukoja u kategoriji U21 -68 kg, Lucija Lesjak u kategoriji U21 +68 kg i Renato Rešetar u kategoriji U21 -84 kg.