DVA ZLATA I JEDNA BRONCA SA 18. CROATIA OPEN-a 2018.

Od 28. do 30.9.2018. u SC Zamet, Rijeka, održano je 18. po redu međunarodno karate natjecanje "Croatia Open 2018." na kojemu je sudjelovalo preko 1900 natjecatelja, 255 klubova-saveza iz 25 zemalja. Naše tri najjače "Stijene" sudjelovale su na jednom od najjačih turnira u Hrvatskoj (i šire) i osvojile tri medalje. Prvog dana natjecanja nastupao je Dario Gluhinić u kadetima +70 kg i kroz četiri zahtjevna meča osvojio je brončanu medalju. Prvo kolo je bio slobodan, nakon toga slijede dvije pobijede protiv natjecatelja iz KK Tigar Sisak i natjecatelja iz Italije. U polufinalu tijesno gubi od bugarskog natjecatelja. U repasažu za treće mjesto pobijeđuje natjecatelja iz KK Opatija.
Drugog dana natjecanja nastupala je Mia Greta Zorko u kategoriji U21 -68 kg, gdje je osvojila najsjajnije odličje, zlatnu medalju. Sa navršenih 16 godina starosti, Mia je u kategoriji mlađih seniorki dominirala u svim mečevima. Nanizala je pobijede protiv natjecateljice iz Češke, Italije, Švicarske i na kraju Srbije, te zasluženo osvojila zlatnu medalju.
I šećer na kraju, zlatnu medalju je osvojio Stjepan Štimac u ekipnom seniorskom sastavu Hrvatske karate reprezentacije (Garibović, I. Kvesić, A. Kvesić, Martinac, Mrvičić i Štimac), gdje je osigurao dvije vrijedne pobijede protiv natjecatelja iz Francuske i u finalu protiv natjecatelja iz Bugarske.
Tri natjecatelja, tri medalje, 100 % učinak, bravo "Stijene"!