MIA BRONČANA NA YOUTH LEAGUE SOFIJA 2018.

Od 25./27.5.2018. u glavnom gradu Bugarske, Sofija održana je Svjetska Karate 1 liga mladih na kojemu je nastupalo 1878 natjecatelja iz 72 zemlje.
Pet naših Stijena nastupalo je za selekciju Hrvatskog karate saveza i ostvarili izvrstan rezultat, Mia je osvojila brončanu medalju u kadetkinjama +54 kg, a Dario 7. mjesto u kadetima +70 kg.
U Miinoj kategoriji nastupalo je 96 natjecatelja iz 37 zemalja. U prvom kolu tjesno gubi 1:0 od Bjeloruskinje, koja je na kraju osvojila zlatnu medalju, te Miji otvara vrata kroz repasaž za osvajanje brončane medalje. U prvoj borbi repasaža Kikenom pobijeđuje Engleskinju, u drugom meču Austrijanku 6:0, u trećem meču Švicarku 10:2, četrvtom meču Italiju 6:1 i na kraju Hrvaticu Emu Juričić na Senshu 1:1. Kroz cijeli repasaž je dominirala i prošla kao brzi vlak, te zasluženo osvojila brončanu medalju. Dobila je brojne pohvale od domaćih i stranih trenera i sudaca za prikazane atraktivne borbe.
Prvog dana Lige mladih nastupali su naši dečki, gdje je Dario u
kategoriji kadeta +70 kg, kroz pet teških mečeva osvojio 7. mjesto. Nanizao je dvije pobijede, protiv Nizozemca 2:0 i Albanca 1:0. U trećem kolu gubi od Francuza 5:0, koji je također na kraju osvojio zlato, te i Dariju daje drugu prliku kroz repasaž osvojiti medalju. U prvom kolu repasaža pobijeđuje odličnog Slovaka 2:0. Na žalost u drugom kolu repasaža zaustavljen je od Talijana 5:0. U njegovoj kategoriji bilo je 49 natjecatelja iz 24 zemlje, te je 7 mj. odličan uspjeh.
U kategoriji kadeta -57 kg, Lukas Vounasis je pokazao dobar meč sa Mađarom, na žalost u sljedećem meču izgubio od  natjecatelja BIH. U kategoriji U14 +47 kg, Karla Šančić je osvojila dvije pobijede protiv BIH i Makedonije, ali protiv Dankinje dalje nije išlo. Petra Martinjak nastupala je u istoj kategoriji, ali je na žalost izgubila u prvom kolu protiv Grkinje.