STJEPAN I MIA BRONČANI NA 27. KARATE GRAND PRIX CROATIA 2018.

U Samoboru se od 12. do 14. siječnja 2018. održao 27. po redu tradicionalni međunarodni karate turnir GRAND PRIX CROATIA.  Tehnički organizator je Karate klub Samobor dok je suorganizator Grad Samobor i Hrvatski karate savez. U tri dana nastupalo je 1763 natjecateljki i natjecatelja, 214 karate kluba iz 23 države.

Prvog dana natjecanja nastupali su kadeti i kadetkinje, gdje smo imali dva predstavnika i osvojili jednu brončanu medalju. Osvojila ju je Mia Greta Zorko kategoriji u kadetkinje +54 kg.
Nanizala je tri uvjerljive pobijede protiv natjecateljica iz Crne Gore (4:0), BIH (2:0) i Izraela (4:1). Nažalost u polufinalu je izgubila protiv bugarske natjecateljice (3:1). U borbi za treće mjesto taktički pobijeđuje natjecateljicu iz Azerbeđana (1:0). U njezinoj kategoriji je nastupalo 48 natjecateljica iz 12 zemalja, te je brončana medalja odličan rezultat.
U kadetima -70 kg nastupao je Dario Gluhinić koji nažalost gubi u prvom meču protiv natjecatelja iz Crne Gore preglašavanjem sudaca 3:2.

Drugog dana natjecanja nastupao je Stjepan Štimac u kategoriji U21 -67 kg i u izuzetno jakoj konkurenciji osvojio brončanu medalju.
Do polufinala ostvario je tri pobijede, protiv natjecatelja Italije (2:0), Slovačke (1:0) i Srbije (0:0) na Hantei (4:1). Nažalost u polufinalu je izgubio protiv natjecatelja BiH (3:1). Ostaje velika gorčina, jer je vodio (1:0), a u zadnjoj sekundi dosuđen je mawashi natjecatelju iz BiH koji je bio čisti promašaj! U borbi za treće mjesto pobijeđuje odličnog talijana (1:0). U njegovoj kategoriji je nastupalo 26 natjecatelja iz 14 zemalja, te je brončana medalja odličan rezultat.