HRVATSKI KARATE SAVEZ
  CROATIAN KARATE UNION

Zagrebački karate savez
17. CROATIA CUP - Zagreb
tn_IMG_5117.jpgU Zagrebu 24. i 25.05.2008. održan je međunarodni karate turnir "17. Croatia cup". U dva dana nastupalo je 650 natjecatelja iz 80 klubova iz 13 zemalja. Nastupali smo sa 6 natjecatelja i vratili se sa 3 medalje.

Prvog dana nastupali su seniori/ke u Open kategoriji. U muškoj kat. prvak je bio po peti puta za redom Rus Gerunov. U neizvjesnom finalu borio se protiv sjajnog Grka Papadopoulasa, 22 sekunde prije kraja gubio je sa 3:1, ali onda je preokrenuo rezultat i bobijedio sa 4:3. Rus je odnio nagradu u iznosu od 4000 Eura, Grk 2000 Eura dok su 3. mj. osvojili naši dečki: Vučić (KK Hercegovina) i Vukobrat (KK Samobor-Anindol), te je svaki osvojio po 1000 Eura.

tn_IMG_5146_edited.jpgDrugog dana natjecanja, kada su nastupali natjecatelji do 18 god. starosti, nitko nije očekivao ovako veliki odaziv na turniru. Došlo je i jako puno kvalitetnih natjecatelja iz Mađarske i Nizozemske. Natjecanje se održavalo na 4 borilišta, što je bio veliki promašaj s obzirom na broj prijavljenih natjecatelja, pa su nam cure u rezultatu podbacile. Nakon 8 sati čekanja cure su nam na borilištu zaspale, a dečki su nam pukli. U istoj kategoriji juniora -68 kg osvojili su izvrsno:
2. mj. Davor Fogec i 3. mj. Andreas Lončarić. Oba naša natjecatelja zaustavio je Mađarski reprezentativac koji je skoro sve svoje protivnike pobijedio sa osam bodova razlike, osim Andreasa. Izgubio je borbu samo sa 1 bodom. Te je kroz dva teška repasaža dominirao i došao do 3. mj.
tn_IMG_5168.jpgOsim toga 3. mj. osvojio je Stjepan Štimac u kategoriji učenika -34 kg. Stjepan je po kilaži prešao u težu kategoriju i pokazao da mu ta kategorija čak i bolje leži. Davor je u istoj kategoriji izgubio borbu za 3. mjesto. tn_IMG_5149.jpg